Vinařský Tufr 7. ročník

Na Vinařském Tufru se křtilo cédéčko  Znojemský týden č. 23/2017.

HODONICE, TASOVICE (jip) Již sedmý ročník folklórně laděné akce s názvem Vinařský Tufr se uskutečnil v sobotu 2. června v prostorách kulturního domu v Hodonicích. Organizátorem akce byl Spolek vinařů sv. Klementa z Tasovic, který pro návštěvníky připravil nejen neformální, nebodované koštování celkem 204 vzorků vín místních vinařů a malovinařů, ale také kulturní program zahrnující např. přednášku o architektuře vinných sklípků a vinařských staveb v Tasovicích a okolí v podání Milušky Mitregové, vystoupení dětí z domácího folklórního souboru Tulipánek a místních pěveckých sborů Sousedé a Mužáci z Tasovic a dětské cimbálové muziky Veltlínek a cimbálové muziky Antonína Stehlíka ze Znojma. Dále si návštěvníci během večera vyslechli vyhlášení výsledků z putování po hodonických a tasovických sklepích, které proběhlo 6. května a měli možnost shlédnout požehnání a křest CD s názvem TADYTEĎ. Jedná se o první společné CD místních sborů Sousedé, Mužáci z Tasovic, Scholy a Farního sboru z Tasovic, které sice nebylo natočeno v profesionálních podmínkách, ale zato s velkým nadšením a jsou na něm zaznamenány i některé nové písničky o obou obcích. Tyto soubory jednu z písní také hned po požehnání a křtu CD společně představily veřejnosti. Věřím, že návštěvníkům chutnalo nejen víno, ale líbil se jim i doprovodný program. Organizátorům pak patří poděkování za zdařilý průběh večera.

VÍCE NA FOTOGALERIE

TĚŠÍME SE NA DALŠÍ AKCI " ZARÁŽENÍ HORY" KTERÁ SE KONÁ  19.8.2017